2019-03-17 11:16

Doroczne Zebranie Członków

W dniu 17 lutego br. odbyło się sprawozdawczo-wyborcze DZCz.

Więcej...

2018-11-29 21:42

ś.p. Tadeusz Książek - członek TPT

Modlitwa za duszę ś.p. Tadeusza w bazylice NSPJ

Więcej...

TPT > Listy

List z Marany, luty 2014

Drodzy Przyjaciele z Polski,

w tych dniach dotarł na nasze konto bankowe Wasz hojny dar. W imieniu całej Wielkiej Rodziny z Marany chcę Wam wyrazić naszą wdzięczność. Polecamy was Bogu, Matce Najświętszej i blogoslawionemu Ojcu Beyzymowi w modlitwie jako nasze podziękowanie.

Od początku tego roku przyjęliśmy już 4 nowe przypadki, a wśród leczonych dzieci wiele jest bardzo bolesnych reakcji. Aby nie poddawać się cierpieniu, wolą iść na lekcje na miejscu, nawet jeśli rzeczywiście trudno im się jest uczyć. Mogą za to docenić owoce z ogrodu, takie jak brzoskwinie, mango, winogrona - których w tym roku mamy pod dostatkiem.

W ostatnią niedzielę stycznia, w Światowy Dzień Trędowatych, zorganizowaliśmy wielkie rodzinne święto. Były gry dla każdego wieku i każdy wygrał 1, 2 lub nawet 3 niespodzianki. Nawet u najbardziej okaleczonych i cierpiących można było widzieć radość ze Mszy św. i z tego spotkania.

Pora deszczowa w tym roku jest dość obfita, dziękujemy Panu za to, choć mieliśmy też trochę  kłopotów z odprowadzeniem wody deszczowej i sporo przy tym pracy. Na szczęście nie stalo się nic poważnego. Nasze źródła są pełne, ogrody piękne i hojne - wszyscy z tego korzystamy.

U Was pewnie śnieg, a my mamy upał i zagrożenie cyklonami na wybrzeżu.

Jeszcze raz wielkie podziękowanie i zapewnienie o naszej wiernej modlitwie. Siostra Catherine Forzy

Marana, 2013

Po przesłaniu ofiary do Marany i Jeevodaya otrzymaliśmy już podziękowanie od Siostry Katarzyny Forzy z Marany.

 

Wielkie Dzięki, drodzy przyjaciele z Polski, za waszą wielką hojność, której właśnie doświadczyliśmy za pośrednictwem  banku: 15 307 600 Ariarów. Właśnie w niedzielę miała miejsce u nas pielgrzymka z kilku parafii w Fianarantsoa w celu przybliżenia postaci i duchowego przesłania ojca Beyzyma. Około 15 księży towarzyszyło pielgrzymom w rozważaniach i modlitwie przez 5 km a potem była piękna Msza św. i każdy mógł pójść pomodlić się przy grobie Ojca Beyzyma oraz zwiedzić muzeum, które jest na ukończeniu.
Do zrobienia został tylko obraz. Ojciec prowincjał SJ przewodniczył uroczystości i zaprosił wszystkich na 12 października, liturgiczne wspomnienie Bł. Ojca Beyzyma.
A kiedy Wy przyjedziecie? Ostatnio mamy bardzo dużo odwiedzających, polskich turystów. Są bardzo szczęśliwi, że poznali Maranę i piękne dzieło ich rodaka, które my kontynuujemy z radością i wiarą. Prosimy o uzdrowienie 40-letniego trędowatego o imieniu "Elie", dla którego medycyna nie może już nic zrobić, ale na razie cud się nie zdarzył. Modlimy się dalej.
Jaszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich dobroczyńców, zapewniamy o naszej modlitwie.
Siostra Catherine Forzy

Marana, 24.02.2012

Wasz ostatni list dotarł do nas i sprawił nam ogromną przyjemność. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za niego. Możemy w ten sposób lepiej Was poznać i wspólnie pracować w tym wielkim posłaniu do chorych.

Zapraszamy powtórnie bardzo serdecznie do Marana na uroczystości 100 rocznicy śmierci błogosławionego Ojca Beyzyma.

Czy wiecie jaki cud został wzięty pod uwagę przy Jego beatyfikacji w 2002 roku? Sporo osób pyta nas o to, ale nie mamy żadnej dokładnej informacji na ten temat.

O tej porze roku mamy tu cyklony i obfite deszcze napełniają nasze źródła, niestety jednocześnie niszczą pola ryżowe i ogrody. W tym roku, wraz z naszymi chorymi i pod kierownictwem wyspecjalizowanych drwali, pracujemy przy karczowaniu i zalesianiu. W ten sposób nasi chorzy uczą się zawodu i będą mogli wykonywać go po powrocie do domów, ponieważ cały kraj potrzebuje takich prac.

Pozostajemy we wspólnocie z Wami i z leprozorium w Jeevodaya, w którego intencji będziemy się modlić.

Z zapewnieniem o naszej braterskiej pamięci w modlitwie

Siostra Catherine Forzy.

 

Marana, 19.01.2012

Drodzy Przyjaciele z Polski,

 

wielkie, wielkie dzięki za wasz hojny dar, który dotarł do nas przez bank: $13'195. Mamy nadzieje, że otrzymaliście już DVD o Maranie z wersją polską, wysłane z Paryża. W ten sposób możecie mieć lepsze wyobrażenie o naszej pracy i tutejszej ludności. Przygotowujemy się do dnia sadzenia drzew [zalesiania] w naszym lesie z okazji światowego dnia chorych na trąd pod koniec stycznia. To ważne, aby uwrażliwić każdego Malgasza na istotny problem niszczenia lasów, aby kontynuowali akcję zalesiania w ich miejscach zamieszkania, kiedy powrócą do swoich wiosek. Przyszłość kraju od tego zależy. W październiku będziemy obchodzić setną rocznicę śmierci Błogosławionego Ojca Beyzyma i być może dane nam będzie radować się przyjęciem Was???
Sprawiłoby nam wielką przyjemność poznanie Was i pokazanie Wam na miejscu dzieła, w którym bierzecie udział tak hojnie każdego roku.
Na pewno otrzymaliście również „Kurier Przyjaciół Marany” z wszystkimi wiadomościami z 2011 roku. Licząc jak zawsze na waszą modlitwę, powtórnie wyrażamy naszą ogromną wdzięczność i zapewniamy o naszej jedności modlitewnej i braterskiej w Panu.

Siostra Catherine Forzy

Tłumaczenie: mgr Jadwiga Staromiejska

Marana, 8 stycznia 2010

   8 stycznia [2010 r.] otrzymaliśmy miłą niespodziankę - zawiadomienie z banku, że wpłynęła od Was kwota 7 733 320 ariary dla naszych chorych. Bardzo dziękujemy w ich imieniu. Mamy nadzieję, że otrzymaliście „Courrier des Amis de Marana” w którym umieściliśmy informacje o wydarzeniach z 2009 roku oraz życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Nasza dyrektor s. Sabina aktualnie przebywa we Francji na szkoleniu w Lionie. Zdobytą tam wiedzę wykorzysta w naszym szpitalnym laboratorium. Wróci końcem lutego.

Pewnie u Was śnieżna zima, u nas dużo deszczu, ale serca ciągle pogodne i radosne Bogiem. Jeszcze raz gorąco dziękujemy i łączymy się w modlitwie


Siostra Katarzyna Forzy

 

Marana, 20 luty 2008

Drodzy Przyjaciele z Polski,

 
    Poprzez Courrier des Amis de Marana którą zapewne otrzymaliście pod koniec roku mogliście poznać nasze działania i projekty oraz dowiedzieć się na jakie cele przeznaczamy Wasze pieniądze.
 
Aktualnie prowadzimy prace związane z ogrodzeniem chcemy posadzić kolczasty żywopłot. Jesteśmy w trakcie przygotowywania biblioteki. Wielu chorych którzy z uwagi na kalectwo stóp nie może pracować będzie w niej spędzać czas. Powoli przygotowujemy historię Marany oraz dokumentujemy wielką pracę Błogosławionego Ojca Jana Beyzyma - chcemy otworzyć nasze małe muzeum. Potrzeba minimum 2 lata na realizację naszych planów (pomieszczenie już jest gotowe). Mamy nadzieję że przyjedziecie zwiedzić nasze muzeum. Przygotowujemy również figurkę drewnianą O. Beyzyma. Jeżeli projekt się powiedzie, wykonamy ich więcej i nie zapomnimy o Was.
Chcemy zapytać czy możliwa jest przesyłka bezpośrednia na konto w Maranie. Taką drogą pieniądze dotrą szybciej na nasze konto prowincjalne.
 
Podajemy również nasz adres e-mail, to ułatwi nam porozumienie się w przyszłości .
Ponawiając nasze usprawiedliwienie i naszą wdzięczność, zapewniamy o łączności w modlitwie. Nie zapominamy o Was w modlitwie, w każdy dzień odmawiamy różaniec w Waszej intencji.

 
dyrektor

Siostra Sabina Ramasinoro